Google Play Store Telefonumdan Silindi Geri Nasıl Yüklenir?

M.Uzun 14 Ekim 2013 2

Google Play Store

Google Play Store Telefonumdan Silindi Geri Nasıl Yüklenir?

Android sistemli telefon kullanan arkadaşların genel olarak karşılaştıkları problemlerden biriside bu olarak gözüküyor o kadar çok sorunu var ki en basiti bu gözüküyor 🙂 kızacaklar belki bana ama ne yazık ki gerçek bu şimdi gelelim çözümüne eğer ki android sistem sürümü 2.2 ise bunu çözüme kavuşturursunuz diğer sürümlerde ne yazık ki böyle ayarlar bulunmuyor.

İlk olarak google ile ister arayınız istersenizde bizim eklediğimiz google play store apk dosyasınız indiriniz.Bu dosyayı indirdikten sonra data kablosu ile telefonu bağlayınız ve cihaza yükleyiniz.Daha sonra ise apk dosyasını çalıştırınız eğer yükleme işlemi olmassa Telefonumuzda Android Market yüklü olabilir. Bunu kaldırmamız gerekiyor. Ananemü > Ayarlar > Uygulamalar >Uygulamaları Yönet > Hepsi > Android Market > Kapatmaya Zorla adımlarını takip ederek telefonumuzdan kaldırabiliriz.

Yukarıdaki işlemi yaptıysanız kurulum işlemi için tekrar başlayınız.Yükleme işlemi büyük ölçüde sıkıntısız olacaktır.İlk kurulumda nasıl ismi ilk olarak android market ise siz bu işlemi yaptıktan sonra google play olarak değişecektir.

2 Comments »

  1. Mehmet 20 Ekim 2016 at 00:36 - Reply

    Çok iyi

  2. Melek 19 Haziran 2017 at 14:00 - Reply

    Google play store yi geri yukle

Bir yorum bırak »