iOS 7 Yükledim iPhone 4 ve 4S de Kasıyor Çözümü Nedir?

M.Uzun 18 Eylül 2013 5

iphone 4

iOS 7 Yükledim iPhone 4 ve 4S de Kasıyor Çözümü Nedir?

 

20:00 Akşam yemeği “ya merak telefon kasma olacak?” Yedi arkadaş ve iphone 4/4S iOS sahipleri olarak indirilecektir düşüncesiyle huzursuz olmaktalar. Bu küçük ipuçları ile daha akıcı telefon (iphone 4, ama tepki süresi zaten biraz uzun gerilmesini değildir) olabilir ve daha uzun şarj süreleri olacak işlemcinin iş yükünü azaltarak, artık verecek …

1 – Lastik işlemci hem de pil süresini gereksiz yere olumsuz etkisi dinamik duvar kağıtları, çok normal bir duvar kağıdı seçmek için emin olun. bir dinamik ve sürekli 5S duvar kağıtları ivme sensörleri gibi sensörler, hem de ayrı bir işlemci verimli yoktur kullandığı için.

2 – Bildiğiniz gibi, üç katmanlı yapısı IOS ve şeffaf katmanlar (bulanıklık) süslenmiş etkileri vardır. Ne yazık ki, bu sadece bir şeffaf sistem kaynaklarını, görüntü yapının sömürü olduğunu.şeffaf bir yapı kapatarak sistem kaynaklarını temizleyin. Aynı zamanda zürenizi ücret artacaktır. kaapatacağınızı bu aşağıda açıklayacağım nasıl.

3 – iOS ana ekran, orada yapay bir 3D efekti (paralaks etkisi) ise. Böyle sürekli aktif bir beyin tutma arka plan ile ön planda olarak telefon ivme, gyro sensörler, sahte 3D görüntü olduğundan emin olmak için farklı hızlarda hareket ediyor. Tabii ki, bu yapının çok fazla sistem kaynağı tüketiyor. Ben gereksiz olduğunu düşünüyorum rağmen, göze hoş görünse de. Bu özellik, telefonunuza kaynaklaarını rahatlatacaksınız sistemi kapatarak.

elma bu özellikleri açmak ve kapatmak için gizli biraz çünkü artık bu özellikleri kapatmanız nasıl söyleyecektir.

-Ayarlar menüsüne gelelim ve “Genel” sekmesini açalım

-burada “Erişilebilirlik” sekmesini bulup orayı açalım

-bu sekmede “Kontrastı Artır” seçeneğini bulup “Açık” konumuna getirelim (şeffaflık efektini kapatır). daha sonra “Hareketi Azalt” seçeneğini bulup “Açık” konumuna getirelim (3D efektini kapatır). işlem tamamdır.

artık telefonunuz daha hızlı, kasmıyor ve şarjı daha uzun gidiyor

5 Comments »

 1. Mert 26 Eylül 2013 at 20:40 - Reply

  gerçekten işe yaradı teşekkürler iphone 5 var temple run 2 oynuyorum ara ara kasıyordu ve 10-20 sn sürüyordum ama şimdi hiç kasma yok teşekkürler

 2. mami 03 Kasım 2013 at 18:42 - Reply

  aynısını uyguladım deyişen bişey yok mesela ayarlara girdigimde 10 15 saniye sonra açılıyo

  • admin 05 Kasım 2013 at 01:08 - Reply

   telefonunuz 4 mü? eğer öyle ise o şekilde olması normal restore edin birde öyle deneyin lütfen.

 3. mami 03 Kasım 2013 at 18:43 - Reply

  yardım edin acaba telefonda vürüs mü var

 4. byoverboss 08 Kasım 2013 at 13:03 - Reply

  kardes allah razı olsun senden. kuran çarpsınkı telefonu kırıp atacaktım. şimdi süper oldu valla

Bir yorum bırak »